Drzé otázky

Autor: Lucia Rosiarová | 26.3.2014 o 14:00 | (upravené 26.3.2014 o 15:11) Karma článku: 7,27 | Prečítané:  1316x

Chcem vám položiť pár drzých a dotieravých otázok. Chcem aby ste na ne odpovedali. Chcem aby vás vaše vlastné odpovede prebrali z letargie, ktorú žijete. Chcem aby vás nakopli k akcii. Chcem aby ste sa stali tým, kým sa túžite stať. To všetko chcem.   Kvôli vám.

Moja prvá drzá otázka je: Ak by bolo nasledujúcich 12 mesiacov posledných vo vašom živote, čo by ste začali robiť inak ako doteraz?

Aké veci by ste konečne začali? Na aké sa vykašľali? Aké vaše schopnosti by ste ukázali ostatným ľuďom? Kam by ste vycestovali? Čo máte v podvedomí uložené ako to, čo jednoducho chcete a musíte v tomto živote zažiť?

Moja druhá drzá otázka znie: Ak by ste práve v tejto chvíli zmizli a už sa nikdy nevrátili, aký obraz o sebe by ste zanechali?

Hovorili by o vás ako o človeku, ktorý bol vždy milý a spravodlivý k ostatným? Ktorý na sebe pracoval a bol inšpiráciou ľuďom okolo seba? Ktorý vždy, keď vedel, pomohol? Plakal by niekto, alebo by sa väčšina ľudí z vášho okolia tešila, že už viac nemusia počúvať vaše negatívne postoje, sťažnosti, pozerať sa na vašu otrávenú a unudenú tvár? Povedali by, že ste boli len malým kúskom z masy?

Kým teda ste? Tým, čo stráca alebo víťazom? Obeťou alebo hrdinom? Nasledovníkom alebo vodcom?

A v podstate je jedno, kým ste. Povedzte si, kým ste sa práve teraz rozhodli stať. A staňte sa!

Ja vám dám niekoľko inšpirácií na to, aby ste to dosiahli. Aby ste z nasledujúcich mesiacov urobili tie najlepšie, aké ste doteraz zažili. Ich veľkosť bude limitovaná len vašou vlastnou mysľou a aktivitou. Tu sú.

 

1. PLÁN

Základ úspechu je mať svoj plán. Nikto nežije len tak, hala-bala. Nikto z úspešných.

Kľúčom k dobrému plánu je prehľadnosť a stručnosť. To znamená:  na jednu stránku papiera napíšete 5 najväčších cieľov, ktoré chcete v najbližších 12 mesiacoch dosiahnuť. Áno, aj tie, ktoré ste sa neodvážili nikdy nikomu prezradiť. Aj tie, z ktorých máte strach. Plán je len pre vás. Nie pre ďalšie oči, takže píšte to, čo naozaj cítite, že chcete.

Pod vašich 5 top cieľov napíšte pár viet o tom, čo by sa vo vašom živote malo v nasledujúcich 12 mesiacoch stať, aby ste ich považovali za tie najlepšie vo svojom doterajšom živote.

Máte? Tak poďme ďalej!

 

2. SKORÉ VSTÁVANIE

Vstávajte o 5. Toto nie je vtip. Hneď zajtra ráno vstaňte o 5!

Prečo? Pozrite sa na svetových lídrov, ktorí vládnu vo svojich odboroch. Myslíte si, že vyspávajú do 9?! Alebo že so strapatými vlasmi a prázdnym žalúdkom vybehnú ráno zo svojho luxusného domu a cestou do práce si v hlave pripravujú svoj pracovný deň? Nenechajte sa vysmiať!

Tí najlepší vstávajú omnoho skôr ako väčšina ľudí a pripravujú sa na nadchádzajúci deň. Mentálne. Psychicky. Emocionálne.

Zajtra vstávate o 5. Viem, že sa vám nebude chcieť. Budete rozmýšľať nad tým, čo za blbosti to robíte. Potom si ale spomeniete na váš plán z predchádzajúceho bodu. Vážne ho chcete vymeniť za pár desiatok minút v posteli?!

Fajn, čomu sa teda venovať ráno o piatej? Poznám niekoľko výnimočných tipov, ktoré vás skoncentrujú, namotivujú a pripravia vám pôdu pre úspešný deň. Zaručene.

A. Poďakujte. Do svojho nového zápisníka alebo súboru v PC si napíšte 5 vecí, za ktoré ste vďačný. 5 vecí môže zahŕňať hmotné veci, osoby, zážitky, abstraktné veci, povedané veci, čokoľvek, za čo cítite vďačnosť (ak nemáte za čo ďakovať, dajte si dve facky, každú jednou rukou. Potom si uvedomte, že máte dve zdravé ruky a hlavu, ktorou zdá sa ešte stále viete rozmýšľať. Doplňte ešte 3 položky a máte to.).

B. Vizualizácia. Pozrite sa na váš plán s 5 top cieľmi, ktoré ste si napísali (v bode 1). Predstavujte si, že tie veci už máte, dosiahli ste ich alebo sa naplnili. Ako by ste sa cítili, komu by ste o tom povedali, čo konkrétne by ste povedali a ako by ste to oslávili?

C. Plánovanie. Rozvrhnite si deň, ktorý ste práve začali. Ak máte hlúpu záľubu sťažovať sa na nespravodlivosť, čas je teda tým jediným, čoho máme každý rovnako. Nie rovnako ho však využívame. A v tom je rozdiel medzi priemerom a ligou výnimočných. Naplánujte si všetko - pracovné povinnosti, stretnutia, šport, vzdelávanie, kurzy, relax... Porozmýšľajte nad tým, ako čo najefektívnejšie využiť čas, ktorý máte k dispozícii. Zapíšte si to. A riaďte sa tým!

D. Vzdelávanie. Tým chcem povedať, aby ste sa každý deň naučili niečo nové. Čítajte knihy, odborné časopisy, štúdie, vyhľadávajte nové informácie na internete, prečítajte si niečo v cudzom jazyku atď. Viete koľko užitočných vecí existuje, o ktorých stále nič neviete? Vy musíte byť vždy aspoň o dva kroky pred ostatnými!

Všetky štyri činnosti by vám mali zabrať hodinu. Teda do šiestej. Ak máte k dispozícii viac času, pokračujte. Aký je to pocit začať pracovať na svojich veciach, zatiaľ čo väčšina ľudí okolo vás ešte spí a nič nerobí?

 

3. ŠPORT

Ak zlepšíte svoje zdravie, zlepšíte svoj výkon. Ak zlepšíte svoj výkon, zlepšíte výsledok svojej práce.

Cvičte doma, cvičte vo fitnescentre, choďte na plaváreň, behať, cvičte podľa knihy alebo podľa videí na internete. Ale cvičte! Každý deň. A nehľadajte žiadne výhovorky, pretože samozrejme by ste ich našli. Ale upozorňujem vás - porazení hľadajú výhovorky, víťazi sa zameriavajú na svoje ciele. Ak by ste náhodou zabudli, aké je cítiť sa po športe, pripomínam vám - kreatívny, aktívny, svieži, vyrovnaný, s úsmevom na tvári. Pripomeňte si to sami!

 

Už viete, kým sa chcete stať. Tak s tým začnite konečne niečo robiť! Urobte z vašich vízií a cieľov svoj hnací motor. Buďte sám sebou. Buďte viac ako priemerom. A: „Pamätajte si, že nevyhráva právnik, ktorý sa najlepšie vyzná v práve, ale ten, kto si svoj prípad najlepšie pripraví.", povedal pán  Napoleon Hill.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

ŠPORT

Sagan: Bol som zmierený s tým, že nevyhrám

Slovenský cyklista dokázal to, čo sa ešte nikdy nikomu nepodarilo.


Už ste čítali?